İçeriğe geç

Kayseri Samsun Arası Kaç KM

Kayseri Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Samsun arası kaç km? Kayseri Samsun arası kaç saat? Kayseri Samsun yol tarifi? Kayseri Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Samsun Arası Kaç KM

Kayseri Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 451 km’dir. Kayseri Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 295 km’dir.

Kayseri Samsun Arası Kaç KM

Kayseri Samsun Arası Kaç Saat

Kayseri Samsun arası kaç saat; Kayseri Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 451 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kayseri Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 295 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Kayseri Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 451 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.