İçeriğe geç

Kayseri Sakarya Arası Kaç KM

Kayseri Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Sakarya arası kaç km? Kayseri Sakarya arası kaç saat? Kayseri Sakarya yol tarifi? Kayseri Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Sakarya Arası Kaç KM

Kayseri Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 625 km’dir. Kayseri Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 492 km’dir.

Kayseri Sakarya Arası Kaç KM

Kayseri Sakarya Arası Kaç Saat

Kayseri Sakarya arası kaç saat; Kayseri Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 625 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kayseri Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 492 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kayseri Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 625 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.