İçeriğe geç

Kayseri Rize Arası Kaç KM

Kayseri Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Rize arası kaç km? Kayseri Rize arası kaç saat? Kayseri Rize yol tarifi? Kayseri Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Rize Arası Kaç KM

Kayseri Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 654 km’dir. Kayseri Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 501 km’dir.

Kayseri Rize Arası Kaç KM

Kayseri Rize Arası Kaç Saat

Kayseri Rize arası kaç saat; Kayseri Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 654 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kayseri Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kayseri Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 654 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.