İçeriğe geç

Kayseri Niğde Arası Kaç KM

Kayseri Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Niğde arası kaç km? Kayseri Niğde arası kaç saat? Kayseri Niğde yol tarifi? Kayseri Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Niğde Arası Kaç KM

Kayseri Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 131 km’dir. Kayseri Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 110 km’dir.

Kayseri Niğde Arası Kaç KM

Kayseri Niğde Arası Kaç Saat

Kayseri Niğde arası kaç saat; Kayseri Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 131 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 110 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Kayseri Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 131 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.