İçeriğe geç

Kayseri Nevşehir Arası Kaç KM

Kayseri Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Nevşehir arası kaç km? Kayseri Nevşehir arası kaç saat? Kayseri Nevşehir yol tarifi? Kayseri Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Nevşehir Arası Kaç KM

Kayseri Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 km’dir. Kayseri Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 70 km’dir.

Kayseri Nevşehir Arası Kaç KM

Kayseri Nevşehir Arası Kaç Saat

Kayseri Nevşehir arası kaç saat; Kayseri Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kayseri Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kayseri Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 70 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Kayseri Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.