İçeriğe geç

Kayseri Muş Arası Kaç KM

Kayseri Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Muş arası kaç km? Kayseri Muş arası kaç saat? Kayseri Muş yol tarifi? Kayseri Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Muş Arası Kaç KM

Kayseri Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 683 km’dir. Kayseri Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 522 km’dir.

Kayseri Muş Arası Kaç KM

Kayseri Muş Arası Kaç Saat

Kayseri Muş arası kaç saat; Kayseri Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 683 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kayseri Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 522 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kayseri Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 683 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.