İçeriğe geç

Mersin Kayseri Arası Kaç KM

Mersin Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Kayseri arası kaç km? Mersin Kayseri arası kaç saat? Mersin Kayseri yol tarifi? Mersin Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Mersin Kayseri Arası Kaç KM

Mersin Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 314 km’dir. Mersin Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 225 km’dir.

Mersin Kayseri Arası Kaç KM

Mersin Kayseri Arası Kaç Saat

Mersin Kayseri arası kaç saat; Mersin Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 314 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 225 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Mersin Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 314 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.