İçeriğe geç

Kayseri Mardin Arası Kaç KM

Kayseri Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Mardin arası kaç km? Kayseri Mardin arası kaç saat? Kayseri Mardin yol tarifi? Kayseri Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Mardin Arası Kaç KM

Kayseri Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 682 km’dir. Kayseri Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 475 km’dir.

Kayseri Mardin Arası Kaç KM

Kayseri Mardin Arası Kaç Saat

Kayseri Mardin arası kaç saat; Kayseri Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 682 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kayseri Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 475 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kayseri Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 682 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.