İçeriğe geç

Kayseri Malatya Arası Kaç KM

Kayseri Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Malatya arası kaç km? Kayseri Malatya arası kaç saat? Kayseri Malatya yol tarifi? Kayseri Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Malatya Arası Kaç KM

Kayseri Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 335 km’dir. Kayseri Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 252 km’dir.

Kayseri Malatya Arası Kaç KM

Kayseri Malatya Arası Kaç Saat

Kayseri Malatya arası kaç saat; Kayseri Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 335 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 252 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Kayseri Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 335 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.