İçeriğe geç

Kayseri Kütahya Arası Kaç KM

Kayseri Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Kütahya arası kaç km? Kayseri Kütahya arası kaç saat? Kayseri Kütahya yol tarifi? Kayseri Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Kütahya Arası Kaç KM

Kayseri Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 km’dir. Kayseri Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 482 km’dir.

Kayseri Kütahya Arası Kaç KM

Kayseri Kütahya Arası Kaç Saat

Kayseri Kütahya arası kaç saat; Kayseri Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kayseri Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 482 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kayseri Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.