İçeriğe geç

Konya Kayseri Arası Kaç KM

Konya Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Kayseri arası kaç km? Konya Kayseri arası kaç saat? Konya Kayseri yol tarifi? Konya Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Konya Kayseri Arası Kaç KM

Konya Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 304 km’dir. Konya Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 278 km’dir.

Konya Kayseri Arası Kaç KM

Konya Kayseri Arası Kaç Saat

Konya Kayseri arası kaç saat; Konya Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 304 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 278 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Konya Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 304 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.