İçeriğe geç

Kocaeli Kayseri Arası Kaç KM

Kocaeli Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Kayseri arası kaç km? Kocaeli Kayseri arası kaç saat? Kocaeli Kayseri yol tarifi? Kocaeli Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Kayseri Arası Kaç KM

Kocaeli Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 658 km’dir. Kocaeli Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 527 km’dir.

Kocaeli Kayseri Arası Kaç KM

Kocaeli Kayseri Arası Kaç Saat

Kocaeli Kayseri arası kaç saat; Kocaeli Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 658 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kocaeli Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 527 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kocaeli Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 658 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.