İçeriğe geç

Kayseri Kırıkkale Arası Kaç KM

Kayseri Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Kırıkkale arası kaç km? Kayseri Kırıkkale arası kaç saat? Kayseri Kırıkkale yol tarifi? Kayseri Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Kırıkkale Arası Kaç KM

Kayseri Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 km’dir. Kayseri Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 198 km’dir.

Kayseri Kırıkkale Arası Kaç KM

Kayseri Kırıkkale Arası Kaç Saat

Kayseri Kırıkkale arası kaç saat; Kayseri Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Kayseri Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kayseri Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 198 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Kayseri Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.