İçeriğe geç

Kayseri Kilis Arası Kaç KM

Kayseri Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Kilis arası kaç km? Kayseri Kilis arası kaç saat? Kayseri Kilis yol tarifi? Kayseri Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Kilis Arası Kaç KM

Kayseri Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 397 km’dir. Kayseri Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 266 km’dir.

Kayseri Kilis Arası Kaç KM

Kayseri Kilis Arası Kaç Saat

Kayseri Kilis arası kaç saat; Kayseri Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 397 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 266 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

51 dakika

Kayseri Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 397 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.