İçeriğe geç

Kayseri Iğdır Arası Kaç KM

Kayseri Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Iğdır arası kaç km? Kayseri Iğdır arası kaç saat? Kayseri Iğdır yol tarifi? Kayseri Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Iğdır Arası Kaç KM

Kayseri Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 919 km’dir. Kayseri Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 749 km’dir.

Kayseri Iğdır Arası Kaç KM

Kayseri Iğdır Arası Kaç Saat

Kayseri Iğdır arası kaç saat; Kayseri Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 919 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 749 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Kayseri Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 919 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.