Hatay Kayseri Arası Kaç KM

Hatay Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Kayseri arası kaç km? Hatay Kayseri arası kaç saat? Hatay Kayseri yol tarifi? Hatay Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Hatay Kayseri Arası Kaç KM

Hatay Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 km’dir. Hatay Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 270 km’dir.

Hatay Kayseri Arası Kaç KM

Hatay Kayseri Arası Kaç Saat

Hatay Kayseri arası kaç saat; Hatay Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 270 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

51 dakika

Hatay Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 401 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.