İçeriğe geç

Kayseri Hakkâri Arası Kaç KM

Kayseri Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Hakkâri arası kaç km? Kayseri Hakkâri arası kaç saat? Kayseri Hakkâri yol tarifi? Kayseri Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Hakkâri Arası Kaç KM

Kayseri Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1083 km’dir. Kayseri Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 738 km’dir.

Kayseri Hakkâri Arası Kaç KM

Kayseri Hakkâri Arası Kaç Saat

Kayseri Hakkâri arası kaç saat; Kayseri Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1083 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Kayseri Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Kayseri Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 738 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Kayseri Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1083 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.