İçeriğe geç

Gaziantep Kayseri Arası Kaç KM

Gaziantep Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Kayseri arası kaç km? Gaziantep Kayseri arası kaç saat? Gaziantep Kayseri yol tarifi? Gaziantep Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Kayseri Arası Kaç KM

Gaziantep Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 336 km’dir. Gaziantep Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 249 km’dir.

Gaziantep Kayseri Arası Kaç KM

Gaziantep Kayseri Arası Kaç Saat

Gaziantep Kayseri arası kaç saat; Gaziantep Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 336 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 249 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Gaziantep Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 336 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.