İçeriğe geç

Kayseri Eskişehir Arası Kaç KM

Kayseri Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Eskişehir arası kaç km? Kayseri Eskişehir arası kaç saat? Kayseri Eskişehir yol tarifi? Kayseri Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Eskişehir Arası Kaç KM

Kayseri Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 542 km’dir. Kayseri Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 443 km’dir.

Kayseri Eskişehir Arası Kaç KM

Kayseri Eskişehir Arası Kaç Saat

Kayseri Eskişehir arası kaç saat; Kayseri Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 542 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Kayseri Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 443 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kayseri Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 542 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.