İçeriğe geç

Erzurum Kayseri Arası Kaç KM

Erzurum Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Kayseri arası kaç km? Erzurum Kayseri arası kaç saat? Erzurum Kayseri yol tarifi? Erzurum Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Kayseri Arası Kaç KM

Erzurum Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 km’dir. Erzurum Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 516 km’dir.

Erzurum Kayseri Arası Kaç KM

Erzurum Kayseri Arası Kaç Saat

Erzurum Kayseri arası kaç saat; Erzurum Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzurum Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 516 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Erzurum Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.