İçeriğe geç

Kayseri Erzincan Arası Kaç KM

Kayseri Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Erzincan arası kaç km? Kayseri Erzincan arası kaç saat? Kayseri Erzincan yol tarifi? Kayseri Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Erzincan Arası Kaç KM

Kayseri Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 440 km’dir. Kayseri Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 364 km’dir.

Kayseri Erzincan Arası Kaç KM

Kayseri Erzincan Arası Kaç Saat

Kayseri Erzincan arası kaç saat; Kayseri Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 440 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kayseri Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 364 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Kayseri Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 440 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.