İçeriğe geç

Kayseri Elazığ Arası Kaç KM

Kayseri Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Elazığ arası kaç km? Kayseri Elazığ arası kaç saat? Kayseri Elazığ yol tarifi? Kayseri Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Elazığ Arası Kaç KM

Kayseri Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 km’dir. Kayseri Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 325 km’dir.

Kayseri Elazığ Arası Kaç KM

Kayseri Elazığ Arası Kaç Saat

Kayseri Elazığ arası kaç saat; Kayseri Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kayseri Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 325 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Kayseri Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 435 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.