İçeriğe geç

Kayseri Edirne Arası Kaç KM

Kayseri Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Edirne arası kaç km? Kayseri Edirne arası kaç saat? Kayseri Edirne yol tarifi? Kayseri Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Edirne Arası Kaç KM

Kayseri Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1003 km’dir. Kayseri Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 827 km’dir.

Kayseri Edirne Arası Kaç KM

Kayseri Edirne Arası Kaç Saat

Kayseri Edirne arası kaç saat; Kayseri Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1003 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 827 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 36 dakika

Kayseri Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1003 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.