İçeriğe geç

Diyarbakır Kayseri Arası Kaç KM

Diyarbakır Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Kayseri arası kaç km? Diyarbakır Kayseri arası kaç saat? Diyarbakır Kayseri yol tarifi? Diyarbakır Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Kayseri Arası Kaç KM

Diyarbakır Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 563 km’dir. Diyarbakır Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 423 km’dir.

Diyarbakır Kayseri Arası Kaç KM

Diyarbakır Kayseri Arası Kaç Saat

Diyarbakır Kayseri arası kaç saat; Diyarbakır Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 563 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Diyarbakır Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 423 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Diyarbakır Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 563 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.