İçeriğe geç

Kayseri Denizli Arası Kaç KM

Kayseri Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Denizli arası kaç km? Kayseri Denizli arası kaç saat? Kayseri Denizli yol tarifi? Kayseri Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Kayseri Denizli Arası Kaç KM

Kayseri Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 705 km’dir. Kayseri Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 561 km’dir.

Kayseri Denizli Arası Kaç KM

Kayseri Denizli Arası Kaç Saat

Kayseri Denizli arası kaç saat; Kayseri Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 705 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kayseri Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 561 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 14 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 14 dakika

Kayseri Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 705 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.