Kayseri Darende Arası Kaç KM

Kayseri Darende arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Darende şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Darende arası kaç km? Kayseri Darende arası kaç saat? Kayseri Darende yol tarifi? Kayseri Darende arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Darende İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ilinin yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 38° 43′ 13.7640” Kuzey ve 35° 28′ 57.3492” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Darende ilçesi;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Darende ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,482 km2dir. Darende ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 33′ 23.9904” Kuzey ve 37° 29′ 26.1744” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Darende Arası Kaç KM

Kayseri Darende arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 km’dir.

Kayseri Darende Arası Kaç KM

Kayseri Darende Arası Kaç Saat

Kayseri Darende arası kaç saat; Kayseri Darende arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika  sürmektedir. Kayseri Darende arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Kayseri Darende Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Darende arası mesafe karayolu ile yaklaşık 228 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Darende Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Darende arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Darende’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Darende’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.