İçeriğe geç

Kayseri Çorum Arası Kaç KM


Kayseri Çorum arası kaç km;
yazımızda öncelikle Kayseri ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Çorum arası kaç km? Kayseri Çorum arası kaç saat? Kayseri Çorum yol tarifi? Kayseri Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Kayseri Çorum Arası Kaç KM

Kayseri Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 279 km’dir. Kayseri Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 209 km’dir.

Kayseri Çorum Arası Kaç KM

Kayseri Çorum Arası Kaç Saat

Kayseri Çorum arası kaç saat; Kayseri Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 279 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Kayseri Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kayseri Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 209 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

46 dakika

Kayseri Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 279 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.