Kayseri Çankırı Arası Kaç KM

Kayseri Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Çankırı arası kaç km? Kayseri Çankırı arası kaç saat? Kayseri Çankırı yol tarifi? Kayseri Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Çankırı Arası Kaç KM

Kayseri Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 347 km’dir. Kayseri Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 264 km’dir.

Kayseri Çankırı Arası Kaç KM

Kayseri Çankırı Arası Kaç Saat

Kayseri Çankırı arası kaç saat; Kayseri Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 347 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kayseri Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat  sürmektedir. Kayseri Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 264 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

51 dakika

Kayseri Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 347 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.