İçeriğe geç

Kayseri Burdur Arası Kaç KM

Kayseri Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Burdur arası kaç km? Kayseri Burdur arası kaç saat? Kayseri Burdur yol tarifi? Kayseri Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Burdur Arası Kaç KM

Kayseri Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 km’dir. Kayseri Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 511 km’dir.

Kayseri Burdur Arası Kaç Saat

Kayseri Burdur arası kaç saat; Kayseri Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kayseri Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat  30 dakika sürmektedir. Kayseri Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 511 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kayseri Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.