İçeriğe geç

Kayseri Bitlis Arası Kaç KM

Kayseri Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Bitlis arası kaç km? Kayseri Bitlis arası kaç saat? Kayseri Bitlis yol tarifi? Kayseri Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Bitlis Arası Kaç KM

Kayseri Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 782 km’dir. Kayseri Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 605 km’dir.

Kayseri Bitlis Arası Kaç Saat

Kayseri Bitlis arası kaç saat; Kayseri Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 782 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kayseri Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 605 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 18 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 18 dakika

Kayseri Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 782 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.