İçeriğe geç

Kayseri Bingöl Arası Kaç KM

Kayseri Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Bingöl arası kaç km? Kayseri Bingöl arası kaç saat? Kayseri Bingöl yol tarifi? Kayseri Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Bingöl Arası Kaç KM

Kayseri Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 km’dir. Kayseri Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 436 km’dir.

Kayseri Bingöl Arası Kaç Saat

Kayseri Bingöl arası kaç saat; Kayseri Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kayseri Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 436 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kayseri Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.