İçeriğe geç

Kayseri Bayburt Arası Kaç KM

Kayseri Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Bayburt arası kaç km? Kayseri Bayburt arası kaç saat? Kayseri Bayburt yol tarifi? Kayseri Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Bayburt Arası Kaç KM

Kayseri Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 545 km’dir. Kayseri Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 443 km’dir.

Kayseri Bayburt Arası Kaç Saat

Kayseri Bayburt arası kaç saat; Kayseri Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 545 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Kayseri Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 443 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kayseri Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 545 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.