İçeriğe geç

Kayseri Batman Arası Kaç KM

Kayseri Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Batman arası kaç km? Kayseri Batman arası kaç saat? Kayseri Batman yol tarifi? Kayseri Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Batman Arası Kaç KM

Kayseri Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 km’dir. Kayseri Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 502 km’dir.

Kayseri Batman Arası Kaç Saat

Kayseri Batman arası kaç saat; Kayseri Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kayseri Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 502 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

 1 saat 10 dakika

Kayseri Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.