İçeriğe geç

Kayseri Aydın Arası Kaç KM

Kayseri Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Aydın arası kaç km? Kayseri Aydın arası kaç saat? Kayseri Aydın yol tarifi? Kayseri Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Aydın Arası Kaç KM

Kayseri Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 km’dir. Kayseri Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 621 km’dir.

Kayseri Aydın Arası Kaç KM

Kayseri Aydın Arası Kaç Saat

Kayseri Aydın arası kaç saat; Kayseri Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kayseri Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 621 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kayseri Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.