Kayseri Avanos Arası Kaç KM

Kayseri Avanos arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Avanos şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Avanos arası kaç km? Kayseri Avanos arası kaç saat? Kayseri Avanos yol tarifi? Kayseri Avanos arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Avanos İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ilinin yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 38° 43′ 13.7640” Kuzey ve 35° 28′ 57.3492” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Avanos ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Avanos ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 995 km2dir. Avanos ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 42′ 38.9340” Kuzey ve 34° 50′ 31.4844” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Avanos Arası Kaç KM

Kayseri Avanos arası mesafe karayolu ile yaklaşık 65 km’dir.

Kayseri Avanos Arası Kaç KM

Kayseri Avanos Arası Kaç Saat

Kayseri Avanos arası kaç saat; Kayseri Avanos arası mesafe karayolu ile yaklaşık 65 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kayseri Avanos arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Kayseri Avanos Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Avanos arası mesafe karayolu ile yaklaşık 65 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 4 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 6 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Avanos Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Avanos arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Avanos’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Avanos’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.