İçeriğe geç

Kayseri Artvin Arası Kaç KM

Kayseri Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Artvin arası kaç km? Kayseri Artvin arası kaç saat? Kayseri Artvin yol tarifi? Kayseri Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Artvin Arası Kaç KM

Kayseri Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 km’dir. Kayseri Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 597 km’dir.

Kayseri Artvin Arası Kaç KM

Kayseri Artvin Arası Kaç Saat

Kayseri Artvin arası kaç saat; Kayseri Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kayseri Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 597 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kayseri Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.