İçeriğe geç

Kayseri Ardahan Arası Kaç KM

Kayseri Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Ardahan arası kaç km? Kayseri Ardahan arası kaç saat? Kayseri Ardahan yol tarifi? Kayseri Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Ardahan Arası Kaç KM

Kayseri Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 860 km’dir. Kayseri Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 672 km’dir.

Kayseri Ardahan Arası Kaç KM

Kayseri Ardahan Arası Kaç Saat

Kayseri Ardahan arası kaç saat; Kayseri Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 860 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 672 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Kayseri Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 860 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.