İçeriğe geç

Kayseri Amasya Arası Kaç KM

Kayseri Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Amasya arası kaç km? Kayseri Amasya arası kaç saat? Kayseri Amasya yol tarifi? Kayseri Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Amasya Arası Kaç KM

Kayseri Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 314 km’dir. Kayseri Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 218 km’dir.

Kayseri Amasya Arası Kaç KM

Kayseri Amasya Arası Kaç Saat

Kayseri Amasya arası kaç saat; Kayseri Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 314 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 218 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Kayseri Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 314 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.