İçeriğe geç

Kayseri Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Kayseri ilinin alan kodu ise 352 şeklindedir. Kayseri ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

352 Nerenin Alan Kodu?

Kayseri İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 352 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Kayseri Telefon Kodu, Kayseri ili

Kayseri ilçeleri, Kayseri ili alan olarak Türkiye’nin sekizinci en büyük ilidir. Kayseri, MÖ 4000 ile MS 2000 arasında 6000 yıllık bir tarihe ev sahipliği yapmıştır. MÖ 2000 yıllarında Anadolu’ya gelen Hititler, Kültepe (Kaniş) yerleşimleri kurmuşlardır. Kültepe, Kayseri ovasının en büyük şehri ve Anadolu’nun en büyük höyüklerinden biri olması bu yerleşimleri göstermektedir. Kayseri ilinin ekonomik yapısını tarım ve madencilik ön planda durmaktadır. Tarım sektöründe buğday, arpa, şekerpancarı ve patates başlıca yetiştirilen ürünlerdendir. Maden sanayisi önemli bir sektör olarak kabul edebiliriz. Kayseri ili 2020 TÜİK verisine göre 1.421.455 nüfusa sahip ilimizdir. Kayseri ilinde on altı tane ilçe bulunmaktadır.

Kayseri ilinin yüz ölçümü 17,170 km2’dir. Kayseri’nin coğrafi konumu ise 38° 43′ 13.7640” Kuzey ve 35° 28′ 57.3492” Doğu gps koordinatlarıdır.

Kayseri Alan Kodu
Kayseri Alan Kodu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…