İçeriğe geç

Kayseri Aksaray Arası Kaç KM

Kayseri Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Aksaray arası kaç km? Kayseri Aksaray arası kaç saat? Kayseri Aksaray yol tarifi? Kayseri Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Aksaray Arası Kaç KM

Kayseri Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 156 km’dir. Kayseri Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 133 km’dir.

İstanbul Adana Arası Kaç KM

Kayseri Aksaray Arası Kaç Saat

Kayseri Aksaray arası kaç saat; Kayseri Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 156 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kayseri Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Kayseri Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 133 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Kayseri Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 156 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.