İçeriğe geç

Kayseri Ağrı Arası Kaç KM

Kayseri Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Ağrı arası kaç km? Kayseri Ağrı arası kaç saat? Kayseri Ağrı yol tarifi? Kayseri Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Ağrı Arası Kaç KM

Kayseri Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 828 km’dir. Kayseri Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 659 km’dir.

Kayseri Ağrı Arası Kaç KM

Kayseri Ağrı Arası Kaç Saat

Kayseri Ağrı arası kaç saat; Kayseri Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 828 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kayseri Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 659 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Kayseri Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 828 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.