İçeriğe geç

Kayseri Afyon Arası Kaç KM

Kayseri Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Afyon arası kaç km? Kayseri Afyon arası kaç saat? Kayseri Afyon yol tarifi? Kayseri Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Afyon Arası Kaç KM

Kayseri Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 km’dir. Kayseri Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 430 km’dir.

Kayseri Afyon Arası Kaç KM

Kayseri Afyon Arası Kaç Saat

Kayseri Afyon arası kaç saat; Kayseri Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Kayseri Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kayseri Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 430 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kayseri Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.