İçeriğe geç

Kaynaşlı Posta Kodu

Kaynaşlı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kaynaşlı Posta Kodu Sorgulama

Kaynaşlı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kaynaşlı ilçesi Hakkında

Kaynaşlı ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz doksan üçüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Düzce’nin ilçesi olan Kaynaşlı, Düzce’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kaynaşlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 237 km2’dir. Rakımı ise 314 m olarak hesaplanmıştır. Kaynaşlı ilçesinin Kuzeyinde Düzce Merkez, doğusunda ve güneyinde Bolu, batısında Gölyaka ilçeleri bulunmaktadır. Kaynaşlı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kaynaşlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kaynaşlı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 20.545 nüfusa sahiptir.

Kaynaşlı Posta Kodu
Kaynaşlı Posta Kodu