İçeriğe geç

Kaynarca Yol Tarifi

Sakarya Kaynarca yol tarifi; yazımızda öncelikle Kaynarca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kaynarca’ya nasıl gidilir? Kaynarca yol tarifi? Kaynarca yol haritası? Kaynarca İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kaynarca İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Kaynarca, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kaynarca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 343 km2’dir. Kaynarca ilçesinin rakımı ise 53 m olarak hesaplanmıştır. Kaynarca ilçesinin doğusunda Karasu ve Ferizli, batısında Kocaeli, Güneyinde ise Söğütlü ve Adapazarı ilçeleri bulunmaktadır. Kaynarca ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kaynarca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kaynarca ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 24.138 nüfusa sahiptir.

Kaynarca İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynarca Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kaynarca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kaynarca Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kaynarca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kaynarca’ya Nasıl Gidilir? Kaynarca Yol Tarifi

Kaynarca’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kaynarca’ya gelebilirsiniz. Kaynarca karayolu ile Sakarya şehir merkezine 34.4 km, İstanbul’a yaklaşık 164 km, Ankara’ya yaklaşık 340 km, İzmir’den ise yaklaşık 518 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kaynarca ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.