İçeriğe geç

Kaynarca Posta Kodu

Kaynarca Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kaynarca Posta Kodu Sorgulama

Kaynarca’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kaynarca ilçesi Hakkında

Kaynarca ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz dördüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Kaynarca, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kaynarca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 324 km2’dir. Rakımı ise 30 m olarak hesaplanmıştır. Kaynarca ilçesinin Kuzeyinde Kaynarca ve Söğütlü, doğusunda Akyazı ve Hendek, batısında Kocaeli, Güneyinde ise Serdivan ve Erenler ilçeleri bulunmaktadır. Kaynarca ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kaynarca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kaynarca ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 24.271 nüfusa sahiptir.

Kaynarca Posta Kodu
Kaynarca Posta Kodu