İçeriğe geç

Kayapınar Yol Tarifi

Diyarbakır Kayapınar yol tarifi; yazımızda öncelikle Kayapınar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayapınar’a nasıl gidilir? Kayapınar yol tarifi? Kayapınar yol haritası? Kayapınar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayapınar İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Kayapınar, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kayapınar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 480 km2’dir. Kayapınar ilçesinin rakımı ise 747 m olarak hesaplanmıştır. Kayapınar ilinin Kuzeyinde Eğil, doğusunda ise Yenişehir, batısında Ergani, Güneyinde ise Bağlar ilçeleri bulunmaktadır. Kayapınar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kayapınar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kayapınar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 381.414 nüfusa sahiptir.

Kayapınar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kayapınar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kayapınar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kayapınar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayapınar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kayapınar’a Nasıl Gidilir? Kayapınar Yol Tarifi

Kayapınar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kayapınar’a gelebilirsiniz. Kayapınar karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 32.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.437 km, Ankara’ya yaklaşık 1.001 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.410 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kayapınar ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kayapınar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.