İçeriğe geç

Kavaklıdere Yol Tarifi

Muğla Kavaklıdere yol tarifi; yazımızda öncelikle Kavaklıdere şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kavaklıdere’ye nasıl gidilir? Kavaklıdere yol tarifi? Kavaklıdere yol haritası? Kavaklıdere İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kavaklıdere İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçesi olan Kavaklıdere, Muğla’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kavaklıdere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 302 km2’dir. Kavaklıdere ilçesinin rakımı ise 877 m olarak hesaplanmıştır. Kavaklıdere ilçesinin Kuzeyinde Aydın, doğusunda Menteşe, batısında Yatağan ilçeleri bulunmaktadır. Kavaklıdere ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kavaklıdere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kavaklıdere ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 10.871 nüfusa sahiptir.

Kavaklıdere İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kavaklıdere Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kavaklıdere’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kavaklıdere Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kavaklıdere’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kavaklıdere’ye Nasıl Gidilir? Kavaklıdere Yol Tarifi

Kavaklıdere’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kavaklıdere’ye gelebilirsiniz. Kavaklıdere karayolu ile Muğla şehir merkezine 48.8 km, İstanbul’a yaklaşık 666 km, Ankara’ya yaklaşık 618 km, İzmir’den ise yaklaşık 207 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Muğla Şehir Merkezinde yer alan Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Muğla Dalaman Havalimanı, Muğla Milas – Bodrum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kavaklıdere ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.