İçeriğe geç

Kavak Yol Tarifi

Samsun Kavak yol tarifi; yazımızda öncelikle Kavak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kavak’a nasıl gidilir? Kavak yol tarifi? Kavak yol haritası? Kavak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kavak İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Kavak, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Kavak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 697 km2’dir. Kavak ilçesinin rakımı ise 603 m olarak hesaplanmıştır. Kavak ilçesinin Kuzeyinde Bafra ve Atakum, doğusunda İlkadım, Canik ve Asarcık, batısında Havza, Güneyinde ise Ladik ilçeleri bulunmaktadır. Kavak ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kavak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kavak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 21.074 nüfusa sahiptir.

Kavak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kavak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kavak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kavak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kavak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kavak’a Nasıl Gidilir? Kavak Yol Tarifi

Kavak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kavak’a gelebilirsiniz. Kavak karayolu ile Samsun şehir merkezine 54.5 km, İstanbul’a yaklaşık 696 km, Ankara’ya yaklaşık 362 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.048 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kavak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kavak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.