İçeriğe geç

Kastamonu Zonguldak Arası Kaç KM

Kastamonu Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Zonguldak arası kaç km? Kastamonu Zonguldak arası kaç saat? Kastamonu Zonguldak yol tarifi? Kastamonu Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Zonguldak Arası Kaç KM

Kastamonu Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 215 km’dir. Kastamonu Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 167 km’dir.

Kastamonu Zonguldak Arası Kaç KM

Kastamonu Zonguldak Arası Kaç Saat

Kastamonu Zonguldak arası kaç saat; Kastamonu Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 215 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 167 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Kastamonu Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 215 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.