İçeriğe geç

Kastamonu Yozgat Arası Kaç KM

Kastamonu Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kastamonu ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kastamonu Yozgat arası kaç km? Kastamonu Yozgat arası kaç saat? Kastamonu Yozgat yol tarifi? Kastamonu Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kastamonu ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu Yozgat Arası Kaç KM

Kastamonu Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 279 km’dir. Kastamonu Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 194 km’dir.

Kastamonu Yozgat Arası Kaç KM

Kastamonu Yozgat Arası Kaç Saat

Kastamonu Yozgat arası kaç saat; Kastamonu Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 279 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kastamonu Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 194 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Kastamonu Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kastamonu Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 279 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kastamonu Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kastamonu Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.